gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

Lifestyle

Czy zielona herbata odchudza i ma działanie zdrowotne?

Zielona herbata to jeden z najzdrowszych napojów na świecie – powie to chyba każdy specjalista, mający doświadczenie w medycynie naturalnej. Jej liście mają przecież niezwykłe właściwości. I nie jest to absolutnie żaden mit. Już dawni, mieszkańcy Dalekiego Wschodu pili i polecali taką herbatę, wierząc, że znacznie przedłuża ona ludzkie życie. Czy więc sięgając po nią, dotrwamy do sędziwego wieku, będąc uśmiechniętymi 100-latkami? Nie wiadomo, ale pewne jest, że wspomaga leczenie wielu różnych dolegliwości.

Czy zielona herbata odchudza?

Zacznijmy jednak od kwestii zrzucania zbędnych kilogramów. Zielona herbata jako cudowny oraz magiczny napój na odchudzanie – to bardzo dobre hasło reklamowe, ale czy faktycznie prawdziwe? Po części tak, ponieważ udowodniono, że wspomaga każdą, młodszą i starszą osobę, która walczy o upragnioną, szczupłą sylwetkę. Ale tylko wówczas, jeśli będzie elementem odpowiednio dobranej diety i treningu.

Uwaga! Jedna filiżanka zielonej herbaty zawiera od 24 do 40 mg kofeiny. To wystarczającą ilość, aby nas pobudzić. Badania wskazały jednak, że potrafi coś jeszcze. Jej ekstrakt poprawia wydajność ćwiczeń, przyśpieszając spalanie tkanki tłuszczowej i przemianę materii. Można wtedy po upływie 3 do 4 miesięcy, stracić nawet kilka kilogramów i pozbyć się ponad setki kalorii dziennie!

Zielona herbata i jej działanie zdrowotne

Jeszcze ciekawsze jest nie to, czy zielona herbata odchudza, ale jej niebywałe właściwości zdrowotne. Na przykład te antyoksydacyjne. Cóż to oznacza? Picie takiej herbaty sprawia, że zwalczymy znajdujące się w naszym organizmie tzw. wolne rodniki (atomy tlenowe). A co za tym idzie nie będziemy za bardzo narażeni na różne rodzaje paskudnych nowotworów. To najlepsza zaleta opisywanego w tym artykule wywaru.

Są również jeszcze inne plusy. Co prawda zielona herbata sama w sobie nie wyleczy wielu chorób i mniej lub bardziej poważnych dolegliwości, ale na pewno ma dobroczynne działanie. Szczególnie pomaga wtedy, gdy już jesteśmy w trakcie zmagania się z jakimś schorzeniem. Lepsze krążenie krwi i procesy trawienne, ochrona przed zawałem serca oraz wzmocnienie kości i obniżenie poziomu cholesterolu – udowodniono, że na to wszystko ma dobry wpływ.

Napój ten jest więc zaiste niezwykły. Do tego bardzo smaczny. Wspomagający niełatwy, dość długi i wymagające wielu poświęceń proces odchudzania. Nic pozostaje nam nic innego, tylko pić go codziennie. Najlepiej po wykonanych ćwiczeniach oraz w trakcie ustalonej z góry diety. Wtedy efekt będzie wyraźnie widoczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *