gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

Dieta Lifestyle Zakupy Zdrowie

Co jeść zamiast chleba?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób odchodzi od spożywania pieczywa na co dzień. Najczęściej może być to spowodowane ograniczeniami dietetycznymi, ale czasami również jest to po prostu własny wybór. Jak się okazuje istnieje obecnie kilka ciekawych produktów, które w pełni zastępują ten produkt. Zdecydowanie warto więc bliżej przyjrzeć się temu tematowi i dowiedzieć się, co jeść zamiast chleba.

Co jeść zamiast chleba?

Świetnie sprawdzą się chociażby surowe warzywa, które bogate są w różne witaminy i inne składniki odżywcze. Może być to marchew, papryka, ogórek i wiele, wiele innych. Warto dodać, iż jest to posiłek bardzo łatwy w przygotowaniu, gdyż wystarczy tylko obrać produkty ze skórki i ewentualnie pokroić na mniejsze kawałeczki. Oczywiście dobrze sprawdzą się także pieczone warzywa. Najlepszą opcją będą z pewnością bataty, które są bardzo dobrym zamiennikiem pieczywa. Zawierają one podobną ilość węglowodanów. Inną z kolei propozycją jest chociażby spożywanie kaszy. Może być zarówno gryczana, jaglana, sorgo, czy inna. Warto mieć już wcześniej ugotowaną i ostudzoną dużą porcję tego dania na cały dzień. W ten sposób, kiedy zachce nam się kanapki z chlebem, to zastąpimy ją tym właśnie produktem wraz z jakimś dodatkowym warzywem, jak np. fasolka, czy papryka.

A może coś całkiem innego?

Można również pokusić się także o zrobienie tortilli kukurydzianej. Istnieje możliwość zawinięcia w nią zarówno mięsa, ryby, jak i nawet warzyw. Jest to bardzo ciekawe, szybkie danie. Taka przekąska świetnie sprawdzi się w szkole, czy też w pracy. Pamiętajmy również o spożywaniu płatków. Mogą to być wszystkie rodzaje takie, jak owsiane, gryczane, ryżowe, jęczmienne, czy nawet orkiszowe. Wraz z mlekiem z pewnością świetnie zastąpią nam niezdrowe pieczywo. Istnieje również obecnie szeroki dostęp w marketach do wafli ryżowych, jaglanych, czy kukurydzianych. One również okażą się świetnym zamiennikiem chleba. Warto zagłębić się w ten temat jeszcze bardziej i poszukać innych, ciekawych rozwiązań.

Podsumowując, jak doskonale widać istnieje wiele nietypowych opcji na zastąpienie sobie pieczywa w naszej diecie. Warto nadmienić, iż wszystkie wyżej wymienione produkty to tylko przykładowe zamienniki. Z pewnością znajdzie się ich jeszcze więcej, i będą mieć podobne zastosowania, a także świetnie się sprawdzą. Zdecydowanie warto więc bardziej wniknąć w ten temat i wybrać takie, które okażą się dla nas najsmaczniejsze i najzdrowsze. Dobry wybór zaowocuje dużym zadowoleniem i satysfakcją.