gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

Lifestyle

Czym jest kofeina bezwodna i jak ją stosować?

Coraz więcej osób sięga obecnie nie po kawę, ale bezpośrednio po kofeinę. Czym dokładnie jest kofeina bezwodna i w jaki sposób można ją stosować?

Kofeina jest związkiem aktywnym występującym w ziarnach kawowca, czyli inaczej w kawie oraz w przyrządzanych z niej naparach. Dostępna jest również kofeina bezwodna, określana też jako kofeina czysta. Jest to rodzaj związku w formie bezwodnego proszku, który ma takie same właściwości.

Kofeina bezwodna – co to jest?

Związek jak czysta kofeina czy kofeina bezwodna jest rodzajem czystego, bezwodnego proszku, który zawiera 100% kofeiny. To oznacza, że ma on bardzo silne działanie i nie trzeba stosować go dużo, aby uzyskać odpowiednie rezultaty.

Podobnie jak kofeina w kawie, również kofeina bezwodna wykazuje takie same właściwości, jednak ze względu na swoją postać ma ona szersze zastosowanie.

Bezwodna kofeina w proszku może być dodawana do różnych napój, na przykład do wody, dzięki czemu można przyrządzić z niej napój, który będzie posiadał podobne właściwości do naparu kawowego.

Również kofeina bezwodna jest używana do przyrządzania różnego rodzaju leków i suplementów diety. Jest ona obecna między innymi w preparatach przeciwbólowych czy w suplementach służących do poprawy metabolizmu i przeznaczanych dla sportowców.

Sprzedażą takiego preparatu zajmuje się między innymi sklep internetowy dostępny pod adresem kofeina24.pl. Można znaleźć w nim wysokiej jakości kofeinę od najlepszych producentów.

Jakie właściwości wykazuje kofeina bezwodna?

Czysta kofeina, kofeina bezwodna wykazuje wiele korzystnych właściwości, chociaż należy pamiętać o tym, że stosowana w większych dawkach może ona przyczyniać się do pojawienia działań niepożądanych.

Do głównych właściwości kofeiny bezwodnej zaliczane są przede wszystkim:

  • pobudzanie
  • dodawanie energii
  • zmniejszanie zmęczenia
  • zwiększenie koncentracji 
  • poprawa spalania tkanki tłuszczowej
  • przyspieszenie procesów metabolicznych
  • stymulacja pracy układu oddechowego

Te właściwości powodują, że kofeina bezwodna jest bardzo często wybierana wtedy, gdy pojawiają się przemęczenie fizyczne i psychiczne. Wtedy wystarczy tylko niewielka dawka kofeiny, aby uzyskać bardzo dobre efekty.

Dla kogo przeznaczona jest czysta kofeina?

Bezwodna, czysta kofeina może być używana zamiast kawy oraz innych naparów, na przykład herbaty, yerba mate. Można wówczas mieszać ją z wodą oraz innymi napojami, więc sprawdzi się ona również dla tych osób, którym nie odpowiada smak kawy.

Stosowanie czystej kofeiny jest bardzo popularne wśród osób pracujących umysłowo, uczących się, które chcą poprawić swoją koncentrację oraz zwiększyć zapamiętywanie.

Również kofeina bezwodna jest dobrym wyborem dla osób, które chcą poprawić swoje wyniki sportowe. Dzięki niej można uzyskać większą energię i szybciej dążyć do lepszych efektów treningowych.

Sięgają po nią również te osoby, którym zależy na tym, by szybciej zrzucić nadmiar kilogramów. Wtedy może być ona bardzo skutecznym dodatkiem do aktywności fizycznej, aby wspomóc przemianę materii i łatwiej spalić tkankę tłuszczową.