gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

Uroda

Jak poradzić sobie z wągrami?

Domowe kosmetyki na wągry nie muszą być wcale gorsze od tych, w które do tej pory zaopatrywałeś się w drogeriach albo innych sklepach z preparatami pielęgnacyjnymi. Na pewno pomogą ci one w zwalczaniu bądź minimalizowaniu różnych niedoskonałości. Sprawią, że twoja skóra zacznie produkować mniejsze ilości sebum. Usuną ten nadmiar łoju, co z kolei doprowadzi do tego, że w twoich porach przestaną się tworzyć nowe zaskórniki. Te maleńkie czarne punkciki, które bez przerwy dostrzegasz na swojej skórze, są efektem silnego zanieczyszczenia skóry. Musisz więc odetkać teraz pory i je otworzyć, by następnie je wyczyścić. A w tym pomogą ci właśnie skuteczne kosmetyki domowej roboty. Stworzysz je sam. Nie musisz więc nigdzie się po nie wybierać.

Kosmetyki na wągry

Przepisów na domowe preparaty kosmetyczne na wągry jest po prostu mnóstwo. Usiądź na chwilę do swojego komputera i zacznij ich szukać, a już w ciągu piętnastu minut zbierzesz olbrzymią listę fantastycznych receptur, które od razu będziesz mieć ochotę wypróbować. Zanim to jednak zrobisz, odkryj sedno swoich problemów. Warto bowiem dowiedzieć się, skąd biorą się te wszystkie zaskórniki, zanim jeszcze zastosuje się domowe plastry na wągry czy inne wynalazki. A wągrami nazywamy te maleńkie czarne lub białe krosteczki, które umiejscowione są na zakończeniach mieszków włosowych. Najczęściej pojawiają się na części twarzy nazywanej strefą T, czyli na nosie (głównie na jego skrzydełkach), brodzie oraz czole. Wągry są bardzo typowe przede wszystkim dla cery tłustej. Jeżeli sam masz z nią problem, bardzo możliwe, że te nieestetyczne czarne zaskórniki występują u ciebie nawet na policzkach lub w ich okolicach. Wągry nie są chorobą, ale są poważną niedoskonałością skóry. Warto więc raz na zawsze się z nimi rozprawić.

Jak poradzić sobie z wągrami?

Od tej pory staraj się przynajmniej dwa razy w tygodniu wykonać zabiegi pielęgnacyjne skoncentrowane na leczeniu wągrów. Twórz własne kosmetyki na wągry, ale nie bój się też sięgać po te gotowe, które masz pod ręką we wszystkich drogeriach. Im więcej metod zastosujesz, tym szybciej zdołasz się wyleczyć.