gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

birkenstock
Moda

Klapki na nogach – jedna z najmodniejszych i najwygodniejszych propozycji

Z czym mogą skojarzyć się klapki Birkenstock? Z porą wiosenno-letnią lub z urlopem? Niektóre osoby, patrząc na te modne propozycje w swoich głowach mogą mieć wyjście na basen. Niezależnie od skojarzeń, jakie może budzić ten rodzaj obuwia, warto przyjrzeć się temu, dlaczego tak wiele osób poleca je nosić. Co mają one w sobie takiego, że nawet lekarze chętnie zakładają je na swoje nogi czas wielogodzinnych dyżurów w szpitalach, itd.

Zdrowe stopy u każdego człowieka

Dlaczego powinno zakładać się m.in. klapki Birkenstock? Ponieważ to dzięki nim stopy mają szansę na to, aby odetchnąć. W szczególności, że przez zdecydowaną większość roku nosi się zamknięte obuwie, które nie pozwalają na systematyczną wymianę powietrza.

Wiele osób zauważa u siebie to, że ich nogi, po wielu godzinach chodzenia w jednych butach, śmierdzą. Nie ma tu co owijać w bawełnę, skoro naprawdę ma się do czynienia z takim zjawiskiem. Nasila się ono w szczególności w porze letniej, kiedy ma się do czynienia z ogromnymi upałami. Jest to spowodowane tym, że stopy obute są w obuwie wykonane m.in. ze sztucznych materiałów, które nie zapewniają prawidłowej wentylacji. Po wielu godzinach spędzonych w jednych butach, „aromat” unoszący się z dołu będzie nie do zniesienia. Nie każda osoba ma ten wybór, ale jeżeli tylko istnieje taka możliwość to warto postawić na klapki marki Birkenstock. Nie tylko stopy będą wdzięczne, ale sam człowiek będzie odczuwał lepszy komfort psychiczny.

Co za tym dalej idzie, na stopach nie będą rozwijały się żadne wirusy i zarazki. Przepocone, wilgotne stopy to najlepsza pożywka dla grzybów, które po cichy rozwijają się pomiędzy palcami, aby boleśnie zaatakować ze zdwojoną siłą.

Gdzie można założyć klapki?

Warto sprawdzić, gdzie dobrą propozycją staną się klapki Birkenstock? Na pewno podczas letnich wyjazdów należy mieć jedną parę przy sobie. Co więcej, można nieco poszaleć i wybrać dwie lub nawet trzy pary. Jest to rodzaj obuwia, który oferowany jest m.in. w różnej kolorystce, aby lepiej sprostać oczekiwaniom kobiet.

Klapki marki Birkenstock są tak skonstruowane, że mogą stać się towarzyszem m.in. dla wyżej już wspomnianych lekarzy, czy też pielęgniarek. W szczególności, że ich waga nie jest duża. Dzięki temu sama noga nie będzie się tak męczyć. Jeżeli tylko salonowy dress code na to pozwala, to fryzjerki mogą również pozwolić sobie na tego rodzaju obuwie. Spędzają one wiele godzin na nogach, dbając o stylizację swoich klientek, więc takie buty na pewno sprawią im ogromną ulgę.