gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

patelnia
Zakupy

Czy patelnie teflonowe można myć w zmywarce?

Patelnie teflonowe cieszą się ogromną popularnością, a wśród ich rodzajów wymienia się tradycyjne, do naleśników, woki i inne przydatne typy do codziennego przygotowywania potraw. Teflon jednak wymaga odpowiedniego traktowania. Czy patelnie teflonowe można myć w zmywarce? Sprawdzamy.

Patelnia teflonowa a mycie w zmywarce

Niestety, patelnie teflonowe choć bardzo popularne, nie można ich myć w zmywarce. Chodzi tu o powłokę, która jest szczególnie wrażliwa. W momencie wysokiej temperatury i długiego czasu mycia w zmywarce, może ulec zniszczeniu. Po pierwszym takim czyszczeniu zmiany jeszcze nie będą widoczne, ale im częściej będziemy praktykować taką metodę, tym szybciej zauważymy, że powłoka teflonowa zostaje osłabiona. Wyjątkiem jest sytuacja, w której producent jasno wskazuje, że konkretny model nadaje się do mycia w zmywarce. Trzeba jednak uważać na to, z czego wykonana jest rączka, aby nie została ona zniszczona w zmywarce.

A co się dzieje z delikatną powłoką? Potrawy mogą zacząć przywierać do powierzchni, a teflon zacznie po prostu schodzić. I tu uwaga! Porysowana patelnia teflonowa może być niebezpieczna dla zdrowia, dlatego jak najszybciej powinna być usunięta z kuchni. Chcesz kupić dobrej jakości przyrządy do kuchni? Szybki kredyt to dobry sposób na zdobycie dodatkowej gotówki.

Jak zatem czyścić patelnię teflonową?

Co zrobić, aby patelnia teflonowa była czysta i bezpieczna? Przede wszystkim, trzeba wybrać taki model, który jest nieprzywierający i podatny na uszkodzenia. Zainwestuj w przyrząd do smażenia, który nie będzie wykonany z imitacji teflonu. Wtedy masz pewność, że będziesz z niej korzystać przez długi czas. Szukasz sposobu na dodatkową gotówkę? Szybki kredyt to dobre rozwiązanie. Pamiętaj o regularnej spłacie.

Do czyszczenia patelni teflonowej używaj gąbki po miękkiej stronie. Nigdy nie stosuj naczyń aluminiowych albo szorstkich szczotek do skrobania zanieczyszczeń, tym samym będziesz pozbywać się powłoki. Trudne zabrudzenia lepiej namoczyć w ciepłej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Pomóc może także roztwór wody z solą. Wystarczy zrobić z tego papkę i pozostawić na zanieczyszczeniu przez kilkanaście godzin. Później trzeba umyć patelnię tak jak zawsze. Nie stosuj też silnych detergentów. Podczas smażenia korzystaj z przyrządów drewnianych.