gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

Lifestyle

Czy warto zainwestować w urządzenie oczyszczające pory?

Piękna cera, nie skażona żadnymi niedoskonałościami czy przebarwieniami to marzenie większości pań, niezależnie od wieku. Oczywiście, na danym etapie życia kobiety borykają się z innymi problemami skórnymi. W wieku nastoletnim zazwyczaj walczy się z trądzikiem, później jest to problem z przebarwieniami, a na końcu panie obserwują u siebie opadający owal twarzy i pierwsze zmarszczki. Jest jednak problem, który dotyczy kobiet w praktycznie każdym wieku i są nimi zatykające się pory.

Przyczyny powstawania zaskórników

Powodów powstawania nieestetycznych czarnych punktów, najczęściej na nosie i w okolicach policzków czy brody, może być tysiące. W dużej mierze wynika to z nieprawidłowego doboru kosmetyków. Produkty, które są naszpikowane silikonami i parabenami, bardzo często powodują taki stan na naszej buzi. Podobny efekt posiada używanie kosmetyków, mających w składzie sztuczny olej mineralny. Parafina potrafi wyrządzić naprawdę wielką szkodę na twarzy. Panie w popłochu sięgają po urządzenie oczyszczające pory, intensywne peelingi, zamiast po prostu przyjrzeć się składom swoich kosmetyków w łazience i zmienić je na bardziej naturalne. Duże znaczenie ma tutaj również brak regularnego oczyszczania buzi. Jeśli kobieta na co dzień się maluje, powinna pamiętać o dokładnym zmyciu make-upu przed snem. Nie wystarczy przetrzeć twarzy wacikiem nasączonym płynem micelarnym. Koniecznie trzeba pozbyć się wszelkich resztek makijażu, najlepiej stosując do tego jakiś olej. Może to być nawet oliwa z oliwek, jaką ma się w kuchni. Duże znaczenie ma tutaj również genetyka. Mając tłustą cerę, która wydziela za dużą ilość sebum, nie ma co się dziwić, że pory regularnie się zapychają. Warto wiedzieć jednak nie tylko jak im zapobiegać, ale również jak z nimi walczyć, kiedy już powstaną.

Czy warto zainwestować w urządzenie oczyszczające pory?

Jeśli zmiana kosmetyków na naturalne ani przykładny demakijaż nie sprawdzą się w zapobieganiu powstawania wągrów, warto do swojej pielęgnacji włączyć kilka kroków. Pierwszym z nich są regularne wizyty u kosmetyczki w celu wykonania peelingów kwasowych. Nie ma chyba bardziej skutecznej metody niż właśnie ten sposób oczyszczania cery. W domowym zaciszu najlepiej używać peelingów enzymatycznych, a wcale nie tych z grubymi ziarnami. W ostatnich latach rekordy popularności bije urządzenie oczyszczające pory. Działa ono nieco jak odkurzacz, zasysając do środka zanieczyszczenie. Sprzęt ten jest bardzo skuteczny i łatwy w stosowaniu. Właścicielki cery wrażliwej powinny jednak uważać podczas jego stosowania.