gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

Lifestyle

Kupujemy sprawdzone kremy pod oczy

Pielęgnacja skóry wokół oczu to jeden z najważniejszych celów codziennej rutyny każdej kobiety. Nie da się ukryć, że skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i szybko pogarsza się jej kondycja. Jeżeli nie zostaną wdrożone odpowiednie kroki pielęgnacyjne, już po 30 roku życia mogą pojawić się zmarszczki mimiczne, czyli tak zwane kurze łapki, a także przebarwienia, suchość i cienie pod oczami. Sprawdzone kremy pod oczy będą najlepszym wyborem dla kobiet, które chcą prawidłowo i kompleksowo zadbać o okolice oczu.

Jak prawidłowo dbać o okolice oczu

O czym należy pamiętać dbając o okolice swoich oczu? Po pierwsze bardzo ważny jest sam sposób aplikowania kosmetyków. Skóra tam jest na tyle delikatna, że wszystkie ruchy związane z demakijażem oraz aplikowaniem kosmetyków muszą być delikatne. Nie należy pocierać na przykład oczu wacikiem, ponieważ może to spowodować podrażnienie i zaczerwienienie. Dobrze jest nauczyć się prawidłowego aplikowania kremu. Należy wklepywać go opuszkami palców, zaczynając od skóry blisko nasady nosa, a następnie kierując opuszki w stronę skroni. Wykonywanie takich okrężnych ruchów podczas wklepywania kremu sprawia, że krew i limfa przepływają, poprawia się krążenie. Jeżeli dodatkowo wykorzysta się na tym etapie pielęgnacji na przykład specjalne rollery do masażu, które są wykonane z minerałów, efekt może być jeszcze lepszy. Taki krok pielęgnacyjny jest szczególnie istotny dla kobiet, które mają problemy z opuchlizną pod oczami.

Jak znaleźć sprawdzone kremy pod oczy

Na rynku kosmetyków znajduje się naprawdę bardzo duży wybór kremów pod oczy. Warto zatem od czasu do czasu przetestować coś nowego, nie przyzwyczajać się tylko i wyłącznie do jednego kosmetyku. Dobrze stawiać na kremy, które mają działanie napinające, rozświetlające, nawilżające. Tak naprawdę muszą one bowiem kompleksowo pielęgnować skórę wokół oczu. Poza tym warto pamiętać również o tym, że krem przeciwzmarszczkowy do oczu stosuje się na tak zwaną lwią zmarszczkę. Może ona pojawić się pomiędzy brwiami u osób, które często marszcząc czoło i brwi. Te bruzdy niestety szybko się powiększają, stają się bardzo widoczne już po 30 roku życia. Gdy smarujemy okolice oczu kremem, zawsze należy zastosować go również w okolicach brwi. Poza tym, że codzienna pielęgnacja jest tak istotna, warto pamiętać o tym, że kurze łapki są wyrazem emocji, które przeżywamy na co dzień. Dobrze to po prostu zaakceptować, pielęgnować okolice oczu z zaangażowaniem, ale też nie przesadzać zamartwianiu się zmarszczkami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *