gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

konopne mazani
Zdrowie

Czy znasz konopne mazani? Jeśli nie, koniecznie to zmień!

W życiu każdego z nas pojawia się ból. Na ten fizyczny mamy wiele różnych specyfików i lekarstw, które mają pomóc w jego uśmierzeniu. Tabletki, pastylki, maści, kremy… Jak wśród tego wszystkiego znaleźć to, co naprawdę nam pomoże? Przyczyn bólu jest wiele. Jednak na wszelkie dolegliwości związane z kośćmi, mięśniami oraz stawami mamy coś, co nigdy nas nie zawiedzie. Pewnie jeszcze nie słyszałeś o konopne mazani? Najwyższa pora to zmienić! Poznaj bliżej te dobroczynną maść, a ból już nigdy więcej Cię nie zaskoczy!

Czym jest konopne mazani?

Konopne mazani to inaczej czeska maść konopna. Jej działanie to coś więcej niż samo uśmierzenie bólu. Choć to jest jej największy atut. Jednak oprócz tego wykazuje szereg innych działań, które mają wpływ na nasz organizm. Wszystko to dzięki zawartości wielu wartościowych składników. Oprócz samego oleju konopnego, w skład konopne mazani wchodzi salicylan metylu oraz kamfora. To główne elementy, które mają najważniejsze działanie. Maść uśmierza ból, a przy tym chłodzi ciało, co dodatkowo wpływa na rozluźnienie i odstresowanie.

Jakie działanie mają składniki konopne mazani?

Najważniejszym elementem maści jest olej konopny. To on odgrywa tutaj główną rolę. Olej konopny zawiera w sobie wiele kwasów tłuszczy nienasyconych, które są bardzo ważne dla naszego organizmu. Do tego dochodzą witaminy: A, B1, B2, B6 oraz C i E. Zawartość fityny i kwasu kanabidiolowego zapewnia działanie bakteriobójcze, a sama fityna jest znana w medycynie przy leczeniu anemii. Do tego wszystkiego dochodzą minerały, między innymi krzem, magnez, fosfor, selen i wapń. Olej mocno nawilża, chroni przez przesuszaniem skóry. Kolejny składnik, czyli kamfora, wykazuje działanie chłodzące. Do tego dochodzą właściwości antyseptyczne, przeciwbólowe, poprawiające krążenie krwi i redukujące świąd, a także antyzapalne. Na koniec mamy salicylan metylu. To również składnik wykazujący działanie antyzapalne i przeciwbólowe. Dodatkowo skutecznie redukuje podrażnienia.

Konopne mazani – kiedy warto stosować?

Maść konopna czeska może być stosowana w naprawdę wielu przypadkach. Zawsze wtedy, gdy odczuwasz ból mięśni lub kości, zastosuj konopne mazani. Wsmaruj preparat okrężnymi ruchami i pozbądź się dolegliwości. Maść może być stosowana także przy przemęczeniu lub stresie. Spięte mięśnie szybko się rozluźnią, a przemęczenie zostanie zredukowane. Przyjemne działanie chłodzące dodatkowo zrelaksuje cały nasz organizm, a jednocześnie przywróci prawidłowe krążenie krwi. Warto zakupić maść konopną i przetestować ją przy najbliższej okazji. To preparat, który sprawdzi się naprawdę każdemu. W wielu przypadkach okaże się niezastąpiony i będziemy polecać go swoim najbliższym! Naturalne składniki to najlepsze, co możemy wybrać. Bo z przyrody wszystko jest najlepsze! Wypróbuj sam i pozbądź się stresów, bólu i nerwów ze swojego ciała.