gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

Lifestyle

Jak ukryć szerokie ramiona? Mini poradnik

Są różne typy kobiecej sylwetki. Jedne panie z natury mają szerokie biodra i wąską talię, inne odwrotnie – wyraźnie zarysowaną linię ramion i mały obwód w biodrach. Szerokie ramiona są utrapieniem dla wielu kobiet, kojarzone są bowiem z cechą charakterystyczną budowy mężczyzn. Tak ukształtowaną górą ciała wyróżniają się również panie uprawiające sport, w którym dużą rolę odgrywają ręce, np. pływanie, wioślarstwo, tenis, czy podnoszenie ciężarów. Jeśli któraś z nich uznaje to za dysproporcję ciała i pragnie to zamaskować, może zastosować pewne modowe sztuczki.

Unikanie bufiastych rękawów to podstawa!

Jakiś czas temu bufy i poduszki – bardzo popularne w latach 80. – powróciły do łask. Widać je nie tylko na wybiegach mody słynnych projektantów, ale także na ulicach. Niestety od noszenia tego rodzaju garderoby powinny wstrzymać się panie o szerokich ramionach. Bufiaste rękawy optycznie dodają centymetrów w barkach. Jeśli kobieta z natury lub za sprawą sportu jest nimi obdarzona, będą wydawały się jeszcze szersze, niż w rzeczywistości. Zalecane są za to bluzki o długości rękawa 3/4 lub lekko rozszerzane ku dołowi.

Dekolt? Koniecznie w kształcie litery V!

Sylwetka tzw. odwróconego trójkąta wręcz domaga się noszenia bluzek z dekoltem przypominającym literę „V”. Tym samym stwarza się wrażenie złudzenia optycznego, że ramiona są osadzone bliżej siebie. Im dekolt węższy, tym lepiej – szyja będzie wyglądała na smuklejszą. Okrągły dekolt również jest mile widziany.

Inne stylistyczne triki

Stylistki stale podkreślają, że sprytnym sposobem na ukrycie szerokich ramion jest noszenie bluzek bez rękawów.

Jeśli do pracy kobieta zakłada żakiet, nie powinien być on uszyty ze sztywnego materiału. Mankamenty górnej części ciała przykryje się pod miękką tkaniną, np. bawełną, jerseyem lub lnem. Grunt, aby przylegała ona do ciała, a linia ramion była zaokrąglona.

Sprytną sztuczką wydaje się noszenie dzwonów, a więc spodni z rozkloszowanymi nogawkami. Odwracają uwagę od rozrośniętych ramion.

Jak ukryć szerokie ramiona pod sukienką? Najlepszy będzie fason w kształcie litery „A” podkreślający talię. Rozszerzany dół przywraca naturalne proporcje ciała, natomiast odznaczona talia podkreśla kobiecość.

Osoby zajmujące się dopasowywaniem ubrań do określonego typu sylwetki stanowczo odradzają noszenie poziomych pasków kobietom narzekającym na zbyt szerokie ramiona. Podpowiadają natomiast, jak istotne są bogato zdobione lub wzorzyste spodnie, spódnice i sukienki. Sylwetka jest wtedy bowiem bardziej zrównoważona.