gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

Lifestyle Uroda Zakupy

Dlaczego warto stosować kosmetyki naturalne bez konserwantów?

Piękna cera, nieskalana niedoskonałościami jest czymś, o czym marzy niemal każda kobieta. Pierwsze strony gazet czy portale społecznościowe pokazują modelki z nieskazitelnie czystymi twarzami. Oczywiście, spora część osób doskonale zdaje sobie sprawę, że jest to efekt stosowania programów do obróbki zdjęć. Jednak, mimo to, wiele kobiet nakłada na siebie tonę makijażu, tylko po to, aby ukryć swoje, niekiedy nawet małe niedoskonałości.

Z czego najczęściej wynikają problemy z cerą?

W różnym wieku problemy z cerą mogą wynikać z różnych przyczyn. Nastolatki mają najczęściej kłopoty z trądzikiem, który wynika ze zmian hormonalnych, jakie zachodzą w ich ciele. Niekiedy trądzik dotyka również osoby dorosłe. Wówczas przyczyn należy upatrywać się w życiu w stresie, przemęczeniu, niewyspaniu czy przepracowaniu. Nie da się ukryć, że ciężko w dzisiejszym świecie wyeliminować te czynniki. Zła dieta, obfitująca w cukier i przetworzoną żywność również nie sprzyja posiadaniu pięknej cery. Horrendalne znacznie ma również to co nakłada się na twarz.

Jak dobrać kosmetyki do twarzy?

Dobór kosmetyków do twarzy należy przede wszystkim zacząć od zdefiniowania sobie tego, jaką cerę posiadamy. Panie o cerze tłustej i grubej powinny stosować inne produkty, niż te z cerą delikatną i wrażliwą. Niezależnie jednak od tego, jaki typ cery się ma, najważniejsze jest to, aby sięgać po kosmetyki naturalne bez konserwantów. Sztuczne parabeny, silikony i olej mineralny, parafina – te wszystkie składniki potrafią wyrządzić naszej buzi sporo złego. Powodują one powstanie zaskórników, wągrów, wyprysków a nawet niekiedy poparzeń. Źle dobrany kosmetyk nie od razu będzie dawał o sobie znać. Może nastąpić to na przykład dopiero po jakimś czasie, tygodniu czy dwóch regularnego stosowania.

Jaki jest okres przydatności kosmetyków naturalnych?

Kosmetyki naturalne bez konserwantów są czasami droższe, niż te tradycyjne. Dodatkowo, należy zaznaczyć, że trzeba je użyć w krótszym czasie. Zazwyczaj po otwarciu takiego kosmetyku bez konserwantów trzeba go zużyć w przeciągu 6 miesięcy. Trwałość takich naturalnych produktów do pielęgnacji może przedłużyć przechowywanie ich w lodówce. Warto, aby nie stawiać ich na drzwiach, a w głębi lodówki, na półce. Częste otwieranie lodówki powoduje, że produkty trzymane na drzwiach doświadczają ciągłej zmiany temperatury. Kosmetyków naturalnych bez konserwantów najlepiej szukać on-line. Są one często produkowane przez małe firmy, gdzie pracownicy robią je ręcznie i wystawiają na sprzedać w swoim sklepie internetowym.