gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

leczenie trądziku
Uroda

Leczenie trądziku – jakie zabiegi mogą w nim pomóc?

Podstawą w leczeniu trądziku jest pielęgnacja skóry w domu. Dodatkowo dla jeszcze lepszych efektów można zdecydować się na zabiegi. Co wybrać?

Trądzik jest problemem wielu nastolatków, ale również dotyka on dorosłych. Wybierając gabinet prowadzący skuteczne leczenie trądziku w Krakowie, można uzyskać bardzo dobre efekty. Zobacz, jakie zabiegi pomagają w walce ze zmianami trądzikowymi i poprawiają kondycję skóry trądzikowej i tłustej!

Zacznij od u dermatologa

Przed zdecydowaniem się na zabiegu na trądzik, warto pomyśleć o umówieniu się na wizytę w gabinecie lekarza dermatologa. Dzięki niej można podjąć skuteczne kroki w walce ze zmianami i dobrać odpowiednie rodzaje zabiegów.

Dermatolog może zbadać skórę, a następnie skierować pacjenta na badania, które pomogą w określeniu przyczyn trądziku. Na ich podstawie może on następnie zalecić, jaka forma jego leczenia pozwoli na uzyskanie najlepszych wyników.

Gdy celem jest leczenie trądziku w Krakowie, w mieście działa wiele rekomendowanych gabinetów, gdzie można otrzymać profesjonalną pomoc. Jest ona również dostępna w centrum medycznym Derma Med – oferta znajduje się na stronie https://www.derma-med.pl.

Jakie zabiegi pomagają na trądzik?

W leczeniu trądziku wykorzystuje się różne rodzaje zabiegów, które mogą pomóc zarówno wtedy, gdy trądzik jest aktywny, jak i wtedy, gdy pozostały po nim nieestetyczne blizny.

Peelingi kwasowe na trądzik

Jednymi z najczęściej rekomendowanych zabiegów na trądzik są peelingi kwasowe, nazywane także peelingami medycznymi. Tego typu peelingi mogą być mocniejsze lub słabsze i dobierane są one indywidualnie do potrzeb skóry dla najlepszych efektów.

Peelingi medyczne złuszczają skórę i wspomagają jej pracę. Zmniejszają one również zmiany trądzikowe, a także blizny pozostałe po trądziku. W gabinetach stosowane są wyższe stężenia kwasów, dlatego dają one lepsze wyniki niż zabiegi prowadzone w domu.

Laserowe leczenie trądziku

To zabieg pozwalający na zmniejszenie zmian trądzikowych z wykorzystaniem urządzenia laserowego. Powoduje ono miejscowe uszkodzenie skóry i nasila jej regenerację. Takie leczenie trądziku w Krakowie również jest dostępne.

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

Gdy po trądziku pozostały nieestetyczne blizny na twarzy, można również usuwać je za pomocą urządzeń laserowych. 

Laserowe usuwanie blizn jest zabiegiem bardzo efektywnym, który sprawia, że skóra wygląd na gładką oraz czystą. Dla najlepszych efektów często wykonuje się kilka zabiegów.

Mezoterapia

Dobre efekty daje również wykorzystanie zabiegów polegających na nakłuwaniu skóry i wprowadzaniu do niej substancji aktywnych, czyli mezoterapia.

Najczęściej oferowana jest w tym przypadku mezoterapia mikroigłowa, która wykorzystuje rollery wyposażone w igły oraz odpowiednio dobrane środki aktywne.

Peeling kawitacyjny

Jest to rodzaj peelingu wykorzystującego urządzenia emitujące ultradźwięki. Powodują one dogłębne oczyszczenie skóry, a przy tym nie nasilają zmian zapalnych, jakie pojawiają się w trakcie trądziku.

Po takim peelingu skóra może być czysta, wygładzona, a także w mniejszym stopniu narażona na pojawianie się zmian trądzikowych.