gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

Lifestyle

Najlepsze tabletki na włosy oraz inne niezawodne sposoby pielęgnacji

Wiele osób zadaje sobie pytanie dotyczące tego, jak dbać o swoje włosy. Jeśli są one gęste, sprężyste, nawilżone, prezentują się po prostu pięknie. Niestety bardzo często włosy są po prostu zniszczone, a także mocno wypadają. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek dla osób, które chciałyby w najbliższym czasie lepiej dbać o swoją fryzurę.

Suplementy diety na włosy

Dla wielu osób ważną informacją może być ta, że o włosy należy dbać nie tylko na zewnątrz, ale też od środka. Ten drugi sposób oznacza, że bardzo duży wpływ na ich wygląd ma nasza dieta. Jeżeli jest ona uboga, należy włączyć suplementację. Najlepsze tabletki na włosy znajdziemy między innymi w aptekach, a także drogeria. Warto zasięgnąć opinii specjalistów, którzy wskażą, które składniki są najbardziej istotne dla wzmocnienia włosów i poprawy ich porostu. Ważny jest między innymi krzem, chrom, żelazo. Warto zatem zwrócić uwagę na to, jaka jest zawartość tych mikroelementów w wybranych w tabletkach. jak długo należy je suplementować, aby zauważyć poprawę? Tak naprawdę bardzo ważna jest tutaj wytrwałość, a także regularne ich przyjmowanie przez co najmniej 4 tygodnie. Warto zatem nastawić się na to, że trzeba mieć zapas takich tabletek, które często przyjmuje się nawet kilka razy dziennie. Nowością są suplementy szyte na miarę. Tak naprawdę to najlepsze tabletki, ponieważ ich skład zależy od zapotrzebowania konkretnego organizmu. Dobiera się go dopiero po wykonaniu badań krwi, podczas których oznacza się niedobory. To nowoczesne podejście do suplementowania, które ma zdecydowanie sens.

Jak inaczej dbać o włosy?

Całej swojej pielęgnacji nie można opierać tylko i wyłącznie na suplementach diety. Warto zatem zakupić dobre jakościowo kosmetyki, które mają za zadanie nawilżyć włosy i poprawić ich wygląd od zewnątrz. Poza tym, jeżeli zauważa się sporo wypadania włosów, warto kupić wcierki. To kosmetyki, które stosuje się w pewien szczególny sposób. Należy aplikować je na skórę głowy, dokładnie je tam w masować. Ich działanie polega na tym, że poprawiają krążenie krwi w skórze głowy. Dzięki temu wraz z krwią do cebulek włosowych dociera więcej substancji odżywczych. Włosy rosną szybciej, pojawiają się tak zwane baby hair w miejscach, w których wcześniej ich nie było. To dowód na to, że suplementacja oraz zabiegi pielęgnacyjne rzeczywiście przynoszą efekty. Można spodziewać się ich po około 4 do 6 tygodni regularnego stosowania suplementów oraz wcierek. Gdy efekty się pojawią, oczywiście nie należy odpuszczać. Ważne jest kontynuowanie podjętych wcześniej działań.