gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

Dieta Lifestyle Uroda Zdrowie

Dlaczego warto pić koktajle wspomagające odchudzanie?

Proces odchudzania bywa żmudny i męczący. Słowo dieta działa na większość osób jak płachta na byka i kojarzy się z szeregiem wyrzeczeń czy wiecznym uczuciem głodu. Można jednak tracić kilogramy jedząc naprawdę smacznie, a przede wszystkim sycąco i zdrowo. Wszystko to kwestia dobrania odpowiednio zbilansowanego sposobu odżywania.

Dlaczego nie warto korzystać z diet-cud?

Z pewnością, niemal wszystkie kobiety mają na swoim koncie historię odchudzania, która skończyła się przybraniem jeszcze większych kilogramów. Takim efektem jojo kończą się zazwyczaj diety-cud, na których chudnie się bardzo szybko, jednak równie szybko kilogramy wracają, wraz z powrotem do starych nawyków żywienia. Dlatego właśnie lepiej postawić na dobrze zbilansowaną dietę, która stanie się naszym sposobem żywienia, na całe życie. Dietę należy oprzeć o świeże warzywa, chude mięso i koktajle wspomagające odchudzanie. Należy zrezygnować z napojów kolorowych i gazowanych. Nie powinno się również rezygnować z posiłków. Warto zaplanować swoje dania tak, aby jeść w regularnych odstępach czasu, nie dopuszczając do uczucia głodu. W lodówce zawsze powinno się mieć przygotowane gotowe przekąski, po które można sięgnąć, kiedy dopadnie nas ogromny głód – na przykład po powrocie z pracy. Takimi przekąskami mogą być na przykład orzechy, suszone daktyle czy wafle ryżowe. Na pewno sprawdzą się one lepiej niż podgryzanie batonika, złożonego z cukru i tłuszczy. Owoce są również dobrym pomysłem na przekąskę, jednak znacznie lepiej jest przygotowywać z nich różne koktajle wspomagające odchudzanie, wzbogacone o inne składniki odżywcze a niżeli tylko jedzenie samego banana.

Przepisy na pyszne koktajle

Bazą do koktajlów odchudzających mogą być warzywa zielone – szpinak, seler naciowy, zielony ogórek czy natka pietruszki. Warto dodawać do nich również substancje, które podkręcają przemianę materii i wspomagają szybsze trawienie. Przykładem dodatków, które można użyć do koktajlów wspierających odchudzanie, są na przykład imbir czy starta papryczka chili. Doskonałe rezultaty można osiągnąć dodając również łyżeczkę siemienia lnianego, które doskonale wpływa na metabolizm. Zamiast ciężkiego do strawienia mleka krowiego, warto używać do napojów mleka bez laktozy albo mlek roślinnych. Mleko migdałowe jest dość kaloryczne, dlatego lepiej sięgnąć po ryżowe lub owsiane. Najlepiej jednak zastąpić dodatek mleka po prostu wodą źródlaną. Takie koktajle są najmniej kaloryczne, dlatego najszybciej można zgubić zbędne kilogramy, pijąc właśnie je.