gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

Zakupy

Ogrodzenie swojej posesji – co wybrać?

Ogrodzenie swojej własności, to ważna sprawa, gdyż zabezpiecza nas i nasze mienie. Dlatego też każdy posiadający niewielką nieruchomość gruntową, na której stoi dom lub domek letniskowy stara się ją ogrodzić. Czym będzie ogrodzona działka, to zależy od jej przeznaczenia i od wysokości funduszy, które możemy przeznaczyć na materiał ogrodzeniowy. Lecz głównie od tego, jaki rodzaj ogrodzenia będzie pasował do naszej budowli oraz jaki lubimy styl i jakie ogrodzenia nam się w ogóle podobają. Wybór i dostęp towarów dziś jest duży. W czasach współczesnych nie brakuje w sklepach asortymentu ogrodzeniowego. Możemy więc ogradzać przęsłami panelowymi, ogrodzeniem metalowym, siatką, murem, kamieniem, cegłami, albo drewnem.

Materiały ogrodzeniowe

Siatka

– Gdy mieszkamy w mieście i marzy nam się wiejska posiadłość, która będzie miejscem weekendowym i w której być może będziemy spędzać urlop, to na pewno trzeba ogrodzić swoją posiadłość. Gdy nie zależy nam na intymności, bo posesja oddalona jest od innych zabudowań, to zapewne wybierzemy siatkę. Ogrodzenie siatkowe jest mocne, szczelne i wspaniale zabezpieczy przed wtargnięciem na nasze podwórko dzikich zwierząt lub nieproszonych gości. Poza tym ogrodzenie siatkowe jest na każdą kieszeń, gdyż nie jest drogie i na dodatek stawia się je w błyskawicznym tempie.

Drewno

– Kiedy zależy nam na klimatycznym, ciepłym i sielskim ogrodzeniu swojego domu lub działki rekreacyjnej, to w takim przypadku bezapelacyjnie trzeba wybrać drewno. Płot zbudowany ze sztachet lub desek jest bardzo klimatyczny. Wprowadza wiejski i swojski klimat, daje poczucie spokoju i odprężenia. Lecz drewniane ogrodzenie jest droższe niż siatka. Ponadto posiadając drewniane ogrodzenie trzeba nieustannie dbać o jego konserwację. Ogrodzenia drewniane wymagają co jakiś czas pielęgnacji i często także naprawy. Lecz w zamian ogrodzenia drewniane potrafią odwdzięczyć się niepowtarzalnym swojskim i klimatycznym wyglądem.

Metal

– Dziś najczęściej stawiane są ogrodzenia metalowe. Ogrodzenia takie są bardzo piękne, gdyż ich twórcy prześcigają się w pomysłach na wzór grodzeń metalowych. Płot metalowy wygląda bardzo estetycznie i drogo. Ogradzając takim materiałem wstawia się całe przęsła wypełnione drutem o wymyślnych wzorach. Jest to rodzaj ogrodzenia droższy od ogrodzenia siatkowego, jak i ogrodzenia drewnianego. Wygląda też drożej i wykwintniej.

Panele

– Ogrodzenie panelowe wybierane są wówczas, gdy powstaje tymczasowe ogrodzenie, lecz nic nie stoi na przeszkodzie aby pozostało ono stałym ogrodzeniem. Dziś jest ogromny wybór ogrodzeń panelowych i wszystkie posiadają wysokie standardy, wzory, kolory i rozmiar oraz miły dla oka wygląd. Dodają posesji uroku i są równie szczelne, jak siatka.

Najtrwalsze materiały na ogrodzenie posesji

Mur

– Ogrodzenia murowane stawiane są zazwyczaj wtedy, gdy ktoś pragnie intymności i niekoniecznie lubi, gdy ktoś inny ma wzgląd na jego posesję. Ogrodzenia takie są szczelne, mocne i trwałe. Stawiane są przy ruchliwym ulicach lub w pobliżu innych budynków, w których istnieje ciągły ruch. Poza możliwością odizolowania się od otoczenia dodatkowo tłumią one hałas dobiegający z ulicy lub od sąsiadów. Mur na ogrodzenia dostarczy Wam wypożyczalnia sprzętu budowlanego.

Cegła

– Cegła stanowi bardzo wdzięczny materiał ogrodzeniowy, gdyż wygląda bardzo ciepło i swojsko. Ogrodzenia z cegły stanowią zazwyczaj tylko część ogrodzenia, gdyż najczęściej są one połączone z ogrodzeniem metalowym, co stanowi o eleganckim i drogim wyglądzie ogrodzenia oraz dodaje wartości budynkowi.

Kamień

– Ogrodzenia kamienne, to mocne, trwałe i ciężkie ogrodzenia i niewiele osób decyduje się na takie obmurowanie swojego podwórka. Zazwyczaj ogrodzenia kamienne stanowią tylko część ogrodzenia i połączone są z metalowym ogrodzeniem. Wyjątkiem są parkany okalające Budynki Sakralne lub zamki. Czasem także dom, gdy właściciel czuje taką potrzebę izolacji lub lubi taki materiał ogrodzeniowy. Kamień może również być użyty w domu do wyłożenia niektórych części ścian, albo podłóg, czy parapetów.

Wszystko jest kwestią gustu, a o gustach się przecież nie dyskutuje, bo każdy człowiek ma prawo mieć je indywidualne i budować oraz dokonywać aranżacji wewnątrz domu według własnego upodobania.