gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

wódka na wesele
Zakupy

Wódka na wesele – jaką wybrać i gdzie kupić ją tanio?

Planujecie przyjęcie weselne i zastanawiacie się nad tym, jakie alkohole wybrać? Od lat najpopularniejszym rodzajem weselnego trunku jest wódka. Jak ją wybrać i gdzie można zamówić ją w niskiej cenie?

Dlaczego warto kupić wódkę na wesele?

Wódka jest tradycyjnym napojem alkoholowym w trakcie polskich wesel, dlatego też wiele osób nie wyobraża sobie tego typu przyjęcia bez wódki.

Za pomocą wódki wznosi się toasty, ale również może być ona użyta do przygotowania różnych koktajl dla gości.

Warto też wskazać, że wódka na wesele wcale nie jest bardzo drogim trunkiem, ponieważ można kupić ją w znacznie niższych cenach niż inne rodzaje alkoholi wysokoprocentowych.

To wszystko powoduje, że wódka jest przez wiele par wybierana jako główny alkohol na przyjęcia weselne.

Wódka na wesele – jaką wybrać?

Wybierając wódkę na wesele, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Zaliczane są do nich przede wszystkim:

  • Typ wódki – można zdecydować się na zakupienie wódki czystej albo wódki smakowej. Wiele par decyduje się na oba te rodzaje trunków, aby trafić w gusta swoich gości.
  • Smaki – gdy podczas wesela ma być zaserwowana wódka smakowa, warto też uwzględnić jej smaki. Taka wódka jest dostępna w wielu różnych smakach, takich jak cytrusy, orzechy, jagody i wanilia. 
  • Jakość – wybierz wódkę dobrej jakości, która ma łagodny smak i jest łatwa do picia. Wódki premium to świetny wybór, ale mogą być drogie. Istnieje wiele wódek średniej klasy, które oferują dobry stosunek jakości do ceny, dlatego bardzo dobrze nadają się one na przyjęcia weselne.
  • Pojemność – wódki najczęściej oferowane są w pojemnościach 0,5 litra oraz 0,7 litra. Zazwyczaj zakupienie wódki o większej pojemności pozwala na zredukowanie kosztów.
  • Opinie – gdy planuje się kupno wódki weselnej, warto również zwrócić uwagę na to, jakie ma ona opinie wśród gości. Dzisiaj można łatwo znaleźć je w sieci.

Ile wódki potrzeba na wesele?

Przed zakupem wódki należy oszacować, ile butelek będzie potrzebne na wesele. Kalkulacji tego typu dokonuje się głównie na podstawie liczby gości zaproszonych na przyjęcie.

Zazwyczaj stosowany jest przelicznik, który określa, że na jednego gościa weselnego przeznaczona jest jedna butelka wódki o pojemności 0,5 litra.

Jednocześnie trzeba wskazać, że w przypadku serwowania podczas przyjęcia innych rodzajów trunków, można zredukować liczbę butelek wódki.

Gdzie kupić wódkę weselną?

Wiele par zastanawia się, gdzie można zakupić niedrogą wódkę na wesele. Obecnie sprzedaż takiego trunku jest prowadzona przez różne sklepy. Gdzie ją zakupić?

Najtaniej alkohole na wesele można zamówić w hurtowniach, które oferują klientom dostęp do różnych rodzajów trunków w bardzo atrakcyjnych cenach. Jedną z takich hurtowni jest alkoparty.pl, która prezentuje zróżnicowane typy alkoholi i zapewnia klientom również ich szybką dostawę pod adres przy złożeniu zamówienia online.

Aby zakupić alkohole na wesele bez przepłacania, warto także zawsze poświęcić swój czas na porównanie kosztów w różnych hurtowniach i sklepach, dzięki czemu można zapłacić za nie jak najmniej.

Materiał zewnętrzny