gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

Lifestyle Uroda

Jak dbać o włosy kręcone w sposób prawidłowy?

Natura dokładnie wie co robi, dając komuś taki, a nie inny kolor czy typ włosa. Niestety, sporo kobiet buntuje się przeciwko temu i na siłę zmienia swoją czuprynę. Brunetki marzą o tym, by zamienić się włosami z blondynkami, a rude chciałyby być brunetkami. Podobnie jest z rodzajem włosów. Właścicielki gęstych pukli, zamiast myśleć o tym, jak dbać o włosy kręcone, namiętnie sięgają po prostownicę. Natomiast panie o włosach prostych jak druty, nierzadko śpią w wałkach czy papilotach. Gdyby jednak te niezadowolone kobiety skupiły się na właściwej pielęgnacji swoich naturalnych włosów, osiągnęłyby spektakularne efekty.

Jak dbać o włosy kręcone?

Jedynym z trudniejszych typów włosa w pielęgnacji są loczki. Chcąc cieszyć się zdrowymi, lśniącymi i sprężystymi puklami, unikając przy tym efektu barana, trzeba naprawdę nieźle się napracować. Na szczęście, kiedy już wypracuje się rutynę i przyzwyczai do tego, jak dbać o włosy kręcone, proces ten okazuje się wcale nie tak bardzo skomplikowany. Do codziennego mycia warto używać szamponu o delikatnym, naturalnym składzie. Kręcone włosy są bardziej podatne na utratę wody, a szampon naszpikowany parabenami może dodatkowo je przesuszać. Warto w następnym kroku nałożyć odżywkę, taką bez spłukiwania. W ten sposób dodaje się im blasku i sprężystości. W wydobyciu większego skrętu pomóc może również płukanie włosów w zimnej wodzie, co zamyka nieregularne łuski włosów kręconych. Wycierając głowę ręcznikiem należy ugniatać włosy, bez zbędnego ich pocierania.

Jak czesać włosy kręcone?

W świecie ekspertów od lat trwa polemika na temat stylizacji włosów z tendencją do kręcenia się. Bardzo wielu fryzjerów sugeruje, że aby wydobyć z włosów maksymalny skręt, powinno się całkowicie zrezygnować z ich czesania. Ich zdaniem zamiast tego, po wyschnięciu czupryny, należy na wmasować w nią piankę lub żel do włosów kręconych. Inni styliści fryzur zalecają użycie grzebienia możliwe najbardziej szerokim rozstawie zębów. Warto sprawdzić obydwie metody i zobaczyć, która działa na nasze włosy najlepiej. Bardzo istotny wpływ na układanie się loków ma sposób ich obcięcia. Najlepiej jeśli to profesjonalista podpowie nam, jak obciąć nasze włosy, biorąc pod uwagę ich typ skrętu, długość czy tendencje do puszenia się. Mówiąc o pielęgnacji włosów kręconych, nie sposób nie wspomnieć o tym, że co jakiś czas należałoby wykonać na nich zabieg fryzjerski. Może to być na przykład botox na włosy, czy też olejowanie. Ten drugi można z powodzeniem wykonywać w domowym zaciszu.