gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

Lifestyle Uroda Zakupy

Jak przechowywać perfumy, by ich zapach był zawsze intensywny

Perfumy są takim kosmetykiem, który chcemy używać jak najdłużej. Ważne, żeby nawet po dłuższym czasie zapach wody perfumowanej był tak samo intensywny, jak na początku podczas pierwszego otwarcia flakonika. Pytanie zatem, jak przechowywać perfumy, by utrzymać ich świeżość? Warto poznać podstawowe informacje odnośnie perfum, co z pewnością przyczyni się do tego, że ich przechowywanie po otwarciu nie będzie przynosiło strat w zapachu.

Co wpływa na niekorzyść dla perfum?

Perfumy są takimi kosmetykami, które przy nieodpowiednim składowaniu tracą swoją piękną woń. Kilka czynników zdecydowanie najbardziej działa na ich niekorzyść. Są to temperatura, światło, powietrze oraz wszelkie zanieczyszczenia. Co ciekawe, wielu zwolenników perfum wskazuje także na hałas oraz wstrząsy, które mogą przyczynić się do utraty intensywności zapachu. Jest to jednak tylko ciekawostka. Warto zatem prześledzić cztery początkowe czynniki, aby zorientować się, jak przechowywać perfumy.

Odpowiednia temperatura

Perfumy powinny być utrzymywane w stałej temperaturze pokojowej. Kosmetyk, który jest narażony na częste wahanie temperatury, może stracić swój intensywny zapach. Nie powinno się zatem trzymać perfum w lodówce czy zamrażalce, jeśli korzysta się z nich codziennie. Nic nie stoi na przeszkodzie do przechowywania ich w miejscu o tak niskiej temperaturze, jeśli będą one tam magazynowane przez dłuższy czas i niezbyt często użytkowane. Ogólnie zaleca się trzymanie perfum w niższej temperaturze.

Naświetlenie

Nie warto eksponować perfum w nasłonecznionym miejscu. Również sztuczne światło może przyczynić się do zniszczenia zapachu tego kosmetyku. Warto zatem składować go w ciemnym miejscu, co wydłuży jego żywotność.

Szkodliwość powietrza

Część składników zawartych w powietrzu może przyczynić się do niszczenia zapachu perfum. Choćby tlen zawarty w powietrzu przyczynia się do utraty pięknej woni. Aby zabezpieczyć dobrze kosmetyk, powinien on być magazynowany w odpowiednim opakowaniu ze stałym atomizerem.

Zanieczyszczenia

Najlepiej żeby woda perfumowana nie miała kontaktu z ciałem, np. kontaktu z palcami. Wtedy liczne bakterie mogą przenieść się do zawartości kosmetyku, co przyczyni się do utraty zapachu. Flakonik powinien być zatem szczelnie zamykany.

Prawidłowe przechowywanie perfum

Dobrym sposobem jest zatem składowanie perfum w oryginalnym pudełku. Wtedy flakonik nie będzie narażony na światło oraz zanieczyszczenia. Warto mimo wszystko umieścić pudełko w ciemnej szafce, gdzie temperatura nie będzie zbytnio się wahała. Co również ważne, pudełko powinno stać pionowo.