gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

Lifestyle

Jak prawidłowo malować się bronzerem?

Bronzer potrafi odmienić każdy makijaż. Warto o tym pamiętać i po prostu sięgać po niego po to, by nadać swojej cerze promiennego blasku. Bronzer służy także do modelowania twarzy. Dzięki niemu można zatem wyszczuplić rysy twarzy, podkreślić kości policzkowe. Jak prawidłowo malować się bronzerem? Poniżej kilka podpowiedzi i wskazówek dla kobiet, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym kosmetykiem.

Jak malować się bronzerem?

Używanie bronzera wcale nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Dla wielu kobiet ten kosmetyk jest mocno skomplikowany. Tymczasem najważniejsze jest po prostu to, by mieć do niego tak zwaną lekką ręką. Co oznacza to w praktyce? Warto kupić sobie odpowiedni pędzel do bronzera, który jest duży i okrągły, bo dzięki niemu z łatwością uda się nałożyć tyle kosmetyku, ile potrzeba. Aby makijaż naprawdę ładnie prezentował się na twarzy, bronzera nie można nakładać zbyt dużo. Wtedy uzyska się efekt daleki od pożądanego. Trzeba pamiętać również o tym, że nie aplikuje się go na całą buzię.

Jaki odcień bronzera wybrać?

Dosyć istotnym elementem jest wybór prawidłowego koloru bronzera. Co oznacza to w praktyce? Należy dopasować go do koloru cery. Nie może być ani zbyt ciemny, ani zbyt ceglasty, bo to nie będzie za dobrze wyglądało. W praktyce najlepiej sprawdzają się chłodne odcienie, które po nałożeniu na skórę nie są zbyt intensywne. Taki bronzer można stopniować, dzięki czemu z łatwością uda się osiągnąć taki efekt, na jakim nam ma zależy. Bronzer stosujemy nie tylko na policzki, ale również na czubek nosa, okolice brody oraz czoła. Dlaczego to takie ważne? Generalnie chodzi o to, aby skóra wyglądała tak, jakby była muśnięta słońcem. Efekt musi być zatem naturalny, taki jak po opalaniu.

Bronzer oraz rozświetlacz, czyli duet doskonały

Używanie bronzera musi łączyć się również z używaniem rozświetlacza. To duet idealny, który potrzebny jest do tego, aby zrobić makijaż rodem z żurnala. Obecnie w sklepach znajduje się bardzo duży wybór tego typu kosmetyków. Każda kobieta znajdzie produkt, który będzie odpowiadał jej zarówno pod względem kolorystyki oraz ceny. W przypadku większości kobiet pięknie prezentują się bronzery oraz rozświetlacze, które utrzymane są w raczej chłodnej, beżowej i koralowej kolorystyce. Jeżeli dodatkowo posiadają na przykład rozświetlające drobinki w kolorze złota, które są bardzo drobno zmielone, makijaż będzie jeszcze piękniejszy. Malowanie się bronzerem może stać się wspaniałą przygodą. Kilka ruchów pędzla i twarz będzie rozpromieniona. Skóra muśnięta słońcem w kamieniu prezentuje się doskonale.