gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

Lifestyle Moda Zakupy

Studniówka – jaka sukienka do jakiej figury?

Studniówka jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdej licealistki. Zabawa ta inaczej nazywana balem maturalnym odbywa się na około 100 dni przed egzaminem maturalnym. Rozpoczyna się polonezem tańczonym przez uczniów i ich osoby towarzyszące. W przeszłości wymaganym studniówkowym strojem był typowy zestaw uczniowski – biała bluzka i czarne spodnie. Dzisiaj młode kobiety z dużym wyprzedzeniem rozpoczynają poszukiwania wymarzonej kreacji. Czasy się zmieniły, moda ewoluowała, można dowolnie przebierać w fasonach i kolorach.

Przede wszystkim tradycja

Oczywiście należy pamiętać, że wszystko jest dozwolone, ale z zachowaniem dobrego smaku. Choć panuje dużo większa swoboda w wybieraniu studniówkowej sukni, należy pamiętać o kilku zasadach. Strój powinien być dobrany odpowiednio do okazji. Wyklucza się więc raczej sukienki mini, zbyt obcisłe modele oraz głębokie dekolty. Aby dobrze czuć się w kreacji, warto dopasować ją do swojej figury.

Typy kobiecej sylwetki

Wyróżnia się kilka typów kobiecej figury. Najważniejsze z nich to:
– klepsydra;
– odwrócony trójkąt;
– prostokąt;
– jabłko.

Żadna z pań nie ma figury idealnej – ideały po prostu nie istnieją. Pewne dysproporcje, które wynikają z budowy ciała, można z powodzeniem zamaskować, wkładając określony fason sukienki.

Typ figury, a odpowiednia sukienka

A więc jaka sukienka do jakiej figury?

Klepsydra uchodzi za najbardziej zmysłową i kobiecą linię ciała. Proporcje są tu bardzo wyrównane. Szerokość ramion praktycznie równa się szerokości bioder, biust jest dość duży, a talia szczupła. Przy tych atutach przyszłe studentki powinny pomyśleć o sukni z dość obcisłą górą, podkreślającą wcięcie w talii. Ze względu na dość szerokie biodra, zaleca się sukienkę z dołem w kształcie litery A.

Czym jest odwrócony trójkąt? Ten typ sylwetki oznacza szerokie ramiona, wciętą talię i wąskie biodra. Najlepszym rozwiązaniem na studniówkową imprezę będzie więc lekko rozkloszowana sukienka lub suknia z baskinką. Takie modele optycznie powiększają biodra.

Figura prostokąta, jak łatwo sobie wyobrazić charakteryzuje się mało zarysowaną talią, niewielkim biustem i wąskimi biodrami. Jaką sukienkę przywdziać na bal maturalny? Najlepiej taką z rozszerzanym dołem, który nada ciału nieco krągłości. Dobrze sprawdzają się również sukienki bombki oraz modele ze zdobieniami w okolicy bioder i piersi.

Na kształt jabłka narzeka wiele kobiet. Szerokie biodra, obfity biust, masywne uda. Jak zamaskować niektóre z tych mankamentów? Trzeba zrobić wszystko, aby wizualnie wydłużyć sylwetkę. Młode dziewczyny z tym typem sylwetki powinny postawić zatem na sukienki tworzące linię talii zaraz pod biustem.