gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

Lifestyle Zdrowie

Skurcze serca – przyczyny i leczenie

Serce to mięsień odpowiedzialny za pracę całego organizmu. To dzięki niemu w tętnicach i żyłach tłoczona jest krew, która odżywia organizm i daje mu energię do życia. Niestety, nie zawsze organ ten funkcjonuje prawidłowo. U niektórych osób pojawiać się mogą na przykład zbyt częste skurcze serca Przyczyny takiego stanu rzeczy należy poszukać w konsultacji z lekarzem kardiologiem. Skurczom serca towarzyszyć może tępy ból, kłucie w klatce piersiowej, ale również nie muszą one wywoływać większego dyskomfortu.

Z czego mogą wynikać skurcze serca

Kołatanie i łomotanie serca, skurcze, powodujące brak tchu – te wszystkie objawy nie mogą być bagatelizowane. Z pewnością, w niektórych przypadkach wynikają one z błahych powodów, łatwych do wyeliminowania a w innych wymagają długiej diagnostyki, hospitalizacji czy nawet operacji. Wizyta u kardiologa pomoże ustalić nam, skąd biorą się skurcze serca Przyczyny mogą leżeć w źle dobranych dotychczas przyjmowanych lekach na pracę serca, lekach na nadciśnienie, czy tabletkach antykoncepcyjnych. Niekiedy tego typu przypadłość wynika z nadmiernego stresu, przepracowania i przemęczenia. Organizm daje w ten sposób sygnał, że czas odpocząć. Kolejną przyczyną skurczów serca może być wypłukanie z elektrolitów. Stan odwodnienia bardzo często objawia się w złym funkcjonowaniu tego organu. Również nieprawidłowa dieta wpływa na nadmierne skurcze tego organu, a także spożywanie kofeiny w zbyt dużych ilościach. Najgorszą możliwą opcją powodów nieprawidłowej pracy serca, jest choroba – anatomiczna, bądź nabyta – tego organu. Może to być na przykład arytmia serca lub niedomykalność zastawek mitralnych.

leczy się skurcze serca?

Leczenie przypadłości, jaką są nadmierne i bolesne skurcze serca, uzależnione jest od przyczyny. Jeśli tkwi ona w źle dobranych lekach, wówczas wystarczy zmienić preparat, przyjmowaną dawkę lub odstawić całkowicie dane tabletki. Mając problem anatomiczny, bardzo często konieczna jest operacja. Niezależnie od przyczyny, jeśli zaobserwuje się u siebie bolesne skurcze w klatce piersiowej, warto zwolnić nieco tryb życia. Odpoczynek, unikanie stresu i przepracowania, na pewno złagodzą dolegliwości. Dodatkowo, nie da się ukryć, że kluczem do sukcesu w rozwiązaniu problemu z nadmiernymi skurczami, jest przede wszystkim dobry profesjonalista, który przeprowadzi szczegółową diagnostykę i na jej podstawie obierze konkretną ścieżkę leczenia. Bez wątpienia, o stan swojego serca należy dbać a choroby tego organu leczyć wszystkimi możliwymi sposobami.