gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

Zastosowanie oprawek okularowych próbnych.
Zakupy

Zastosowanie oprawek okularowych próbnych

Oprawki próbne znaleźć można w każdym gabinecie okulistycznym, a także w wielu salonach optycznych. Pozwalają one, wraz z zestawem szkieł próbnych, dobrać moc szkieł korekcyjnych. Dzisiaj doradzimy Ci, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. Przedstawimy także interesujący model oprawek.

Do czego służą oprawki próbne?

Przy ich pomocy, wykonuje się badanie refrakcji oka. Pozwala ono określić, jakie korekcyjne szkła okularowe do dali i bliży, będą w danym wypadku konieczne. Osoba wykonująca badanie umieszcza w oprawie próbnej szkła korekcyjne. Następnie zakłada oprawki na głowę osoby diagnozowanej. Pacjent odczytuje optotypy, czyli litery, znaki lub cyfry zapisane na tablicy okulistycznej, do momentu gdy nie będzie już potrafi ich rozróżnić. Okulista wymienia szkła w próbnej oprawie, tak długo, aż pacjent będzie w stanie bez problemu odczytać optotypy z tablicy.

Oprawy okulistyczne – na co zwrócić uwagę przed wyborem?

Najlepsze modele to takie, które zapewniają komfort pacjentowi oraz osobie przeprowadzającej badanie. Oto najważniejsze cechy, jakimi powinny się charakteryzować oprawy okulistyczne:

  • niska waga – im są one lżejsze, tym lepiej. Ważne, by nie stanowiły one zbyt dużego obciążenia dla pacjenta. Ma to duże znaczenie, zwłaszcza jeśli diagnozowane jest dziecko. Najlepiej, by oprawy okulistyczne wykonane były z lekkich materiałów, takich jak stopy tytanu połączone z aluminium lub plastikiem. Nie powinny one ważyć więcej niż 100 g.
  • uniwersalność – akcesoria te powinny zapewniać możliwość regulacji szerokości. Tak, aby mogli z nich korzystać zarówno dorośli pacjenci, jak i dzieci.
  • wygodna wymiana szkieł próbnych.

Gdzie kupić dobre oprawy próbne?

Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości, być może zainteresują Cię Oprawy próbne TF-2, dostępne w sklepie MDT.pl. Są one bardzo lekkie, a ponadto zapewniają pełną regulację podstawy nosa, wygodne dostosowanie długości zauszników, rozstawu źrenic, a także obrót cylindra. Model ten pozwala jednocześnie zainstalować 5 szkieł próbnych. Do zestawu dołączony jest wymienny nosek dla najmłodszych pacjentów.

Z pewnością warto odwiedzić wspomniany wyżej sklep MDT.pl. Znajduje się tam szeroki wybór akcesoriów okulistycznych, sprzętu i urządzeń, które usprawniają codzienne funkcjonowanie gabinetu. Wszystkie te produkty pochodzą od znanych i cenionych w branży okulistycznej producentów i odznaczają się wysoką jakością oraz niezawodnością.

Odwiedź sklep MDT.pl i zaopatrz Twój gabinet w niezawodne i wygodne w użyciu oprawki próbne!