gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

Lifestyle

Jak się zmotywować do ćwiczeń?

Obserwując w mediach społecznościowych profile osób, które przeszły niemałe wizualne metamorfozy – schudły na przykład kilkadziesiąt kilogramów – wielu z nas zadaje sobie pytanie „jak oni tego dokonali?”. Prawda jednak jest taka, że większość z nas dokładnie wie, jak schudnąć. Należy przecież zdrowo się odżywiać, nie jeść słodyczy, pić dużo wody i regularnie ćwiczyć. Znacznie bardziej problematycznym pytaniem jest to, jak się zmotywować do podjęcia walki o lepszą wersję samego siebie?

Skąd czerpać motywację?

Odpowiedź na pytanie, jak się zmotywować nie jest prosta. Nie ma jednoznacznej na nie odpowiedzi, z jednej prostej przyczyny – każdy człowiek jest inny i każdego z nas motywować będzie zupełnie co innego. Można jednak spróbować stworzyć listę rzeczy, które najczęściej dają siłę i chęć do działania. Dla wielu osób motywacją do zrzucenia zbędnych kilogramów będą kwestie zdrowotne. Wizja chorób wywołanych otyłością jest naprawdę długa i przerażająca. Strach przed nimi może paraliżować, ale może również być motorem napędowym do działania. Dla innych osób taką siłą do działania mogą być dzieci. Wiele kobiet zmienia swoje nawyki żywieniowe, kiedy w rodzinie pojawia się nowy członek. W takim przypadku to miłość do tej małej istotki staje się motywacją, aby dawać mu to co najlepsze. Z pewnością nikt nie wie lepiej, jak się zmotywować od osoby porzuconej. Niejedną zdradzoną kobietę motywuje wizja miny byłego partnera, kiedy zobaczy metamorfozę swojej ex.

Co robić w chwilach kryzysu?

Podczas drogi do osiągnięcia jakiegoś założonego celu – czy jest to osiągnięcie wymarzonej sylwetki, awansu w pracy czy może uzbierania dużej kwoty pieniędzy na zakup nowego domu – zawsze zdarzą się potknięcia. Co zatem robić w chwilach kryzysu? Jak sobie z nimi radzić? Ważne jest przede wszystkim to, aby się nie załamywać. Należy pozwolić sobie na chwilę wytchnienia, co niekiedy pozwoli na weryfikację obecnego planu działania. W gruncie rzeczy takie cięższe chwile potrafią w ostateczności zmotywować nas jeszcze bardziej. W końcu nie bez przyczyny mówi się, że aby stworzyć oliwę – oliwki muszą być zgniecione – podobnie z winem – aby powstało muszą ucierpieć niejako winogrona. Wszystkie dobre rzeczy powstają poprzez trud. Tak samo jest z osiąganiem celów. Nie należy nastawiać się na to, że będzie łatwo, ale na pewno trzeba wierzyć, że będzie warto. Z takim nastawieniem na pewno łatwiej będzie znaleźć w sobie motywację, nawet w tych gorszych momentach czy nawet chwilach kryzysu.