gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

Lifestyle Zdrowie

Jak szybko poprawić kondycję?

Podejmowanie aktywności fizycznej co najmniej kilka razy w tygodniu to zalecenia niemal wszystkich lekarzy i trenerów sportowych. Nie bez przyczyny już w starożytności ludzie uczęszczali gimnazjony, po to by rzeźbić swoją sylwetkę.

Dlaczego warto uprawiać sport?

Wysportowane ciało od zawsze dawało dużo satysfakcji, pewności siebie oraz spokoju ducha. Trenując jakąś sztukę walki, tańcząc, biegając czy jeżdżąc na rowerze można przede wszystkim oczyścić umysł z wszystkich toksycznych myśli. Wiele osób żyje w bardzo dużym stresie. Przepracowuje się w dni powszednie, a w weekend siada na kanapie z paczką chipsów i rozmyśla o tym, jak szybko poprawić kondycję. Oczywiście, istnieją sposoby na dość szybkie usprawnienie swojej fizyczności, jednak w sporcie w ogóle nie chodzi o to. Po dobrze wykonanym treningu nasze ciało zalewa fala endorfin – hormonu szczęścia, który sprawia, że chce się ćwiczyć coraz to więcej.

Jak szybko poprawić kondycję?

Osoby zaczynające dopiero swoją przygodę z regularnym uprawianiem aktywności fizycznej, bardzo często zniechęcają się już po pierwszych próbach. Zazwyczaj wynika to z tego, że ich ciało nie jest przyzwyczajone do takiej formy wysiłku. Warto przed rozpoczęciem na przykład biegania poczytać o tym, jak szybko poprawić kondycję i zastosować się do znalezionych wskazówek. Zamiast od razu rzucić się na głęboką wodę i biec kilka kilometrów, na pewno warto rozpocząć od ćwiczeń przygotowujących w domu. Może to być codzienna seria pajacyków, skoków na skakance czy inne ćwiczenia aerobowe. Pozwolą one na poprawienie sprawności fizycznej, wydolności płuc i nauczenie się poprawnego oddychania, które podczas biegania jest tak bardzo istotne.

Jak zacząć biegać?

Bieganie to dyscyplina sportowa, która nie wymaga zbyt dużego nakładu finansowego. Między innymi dlatego jest tak bardzo popularna. Wystarczy włożyć na nogi stare adidasy, a poza tym wygodną koszulkę i ruszyć przed siebie. Jednak warto pamiętać, że trzeba dać sobie czas, zanim przebiegnięcie kilku czy kilkunastu kilometrów nie będzie stanowiło dla nas problemu. Początki uprawiania tej dyscypliny sportowej bywają naprawdę trudne. Najlepiej jest rozpocząć od tak zwanych treningów przerywanych. Polega to na tym, że na przykład przez 2 minuty się biegnie a przez kolejne dwie maszeruje. Dobrym sposobem jest również rozpoczęcie biegania od marszobiegu, który później może zamienić się w trucht. Po kilku miesiącach regularnych treningów można już dla dodania sobie motywacji – zapisywać się na przykład na półmaraton.