gpsd.pl

gpsd.pl – moda, uroda, lifestyle, dieta

Lifestyle Uroda Zdrowie

Co warto suplementować i w jakim czasie?

Polacy pokochali różnorodne suplementy diety. Wielu z nich sięga po nie tylko i wyłącznie dlatego, że przyciągnęła ich efektowna reklama danego produktu lub skorzystali z dobrych porad bliskich przyjaciół lub znajomych. Warto jednak podkreślić, iż nie zawsze zdrowe osoby muszą wspomagać się tego typu środkami. Co warto suplementować i kiedy sięgać po określone suplementy diety? Wyjaśniamy poniżej.

Witaminy w okresie jesienno – zimowym

Najczęstszą reakcją organizmu w przypadku wystąpienia w nim jakichkolwiek niedoborów jest senność, zmęczenie, złe samopoczucie, brak energii, słaba koncentracja, stres. Taki stan często dotyka dojrzałe osoby w okresie jesienno – zimowym, gdy nie spędza się już tyle czasu na świeżym powietrzu oraz gdy zaprzestaje się zdrowego odżywania lub w znaczący sposób ograniczony został ruch. W tym czasie wielu specjalistów poleca suplementację witaminami. Suplementy, które w swoim składzie posiadają przynajmniej kilka witamin najczęściej znikają z aptek. Witamina D, witamina A oraz witaminy z gruby B sprawiają, że poprawia się samopoczucie, człowiek ma więcej energii i chęci do życia.

Suplementy w ciąży

Ciąża to niezwykły czas dla każdej kobiety. Jest to również bardzo wymagający moment dla kobiecego organizmu, który musi odstąpić wiele cennych substancji maleństwu rozwijającemu się w brzuchu mamy. W okresie ciąży suplementy obowiązkowo powinny być spożywane pod ścisłym okiem lekarza prowadzącego. Każdej mamie jednak już przed planowaniem ciąży poleca się regularne spożywanie kwasu foliowego, który zapobiega wielu chorobom i pozytywnie wpływa na rozwijający się płód. Kwas foliowy wielu lekarzy zaleca przyjmować kobietom przez cały okres ciąży. Jest on bezpiecznym i niezwykle cennym składnikiem zarówno dla malucha, jak i matki.

Magnez dla kawoszy

Osoby, które codziennie wypijają hektolitry kawy, szybko mogą zauważyć, iż z ich organizmem dzieje się coś dziwnego. Długotrwałe skurcze w nogach, drgające powieki, senność często jest przyczyną wypłukanego w organizmie magnezu. W społeczeństwie istnieje pogląd, że w takim przypadku warto sięgnąć po tabliczkę czekolady. Nie jest to jednak najtrafniejsze rozwiązanie. Lepiej jest wyposażyć się w magnez w kapsułkach, który należy spożywać przez przynajmniej trzy miesiące zgodnie z informacjami umieszczonymi w załączonej do opakowania ulotce. Dobrze jest także ograniczyć kawę do maksimum dwóch filiżanek dziennie. Wówczas, po kilku tygodniach wymienione wyżej dolegliwości powinny ustać.